W dniach 9-15 września zespół projektu „Londyńczycy. Oczekiwanie na wolną Polskę. Losy polskiej emigracji w Londynie w latach 1945-89” przebywał w Londynie, gdzie spotkał się z przedstawicielami polskiej emigracji powojennej. Te niezwykłe spotkania zostały zarejestrowane na kamerze wideo.

Fot. Szymon Szyndlar

Kilkunastu polskich emigrantów wspominało swoje życie: młodość, lata wojny a przede wszystkim swoją drogę do Londynu i życie na obczyźnie. Każda z historii jest niezmiernie ciekawa, poruszająca i warta upamiętnienia.

Fot. Szymon Szyndlar

Wiele z tych nagrań miało miejsce w Studium Polski Podziemnej, które jest jedną z polskich instytucji w Londynie, skupiającą przede wszystkim byłych członków Armii Krajowej.

Fot. Szymon Szyndlar

Obecnie zespół opracowuje wywiady i już wkrótce będziemy mogli zamieścić najciekawsze fragmenty na stronie internetowej  www.swiadkowieprl.pl .

Zachęcamy do śledzenia dalszych losów projektu na stronie www.muzprl.pl.

 

Projekt realizowany jest dzięki dotacji pozyskanej z Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

 

Przeczytaj poprzedni wpis informujący o PROJEKCIE